Také jste už nahlíželi do jeho telefonu? Proč? Hledáte tam nevěru! Sexuoložka vysvětluje, jaké jsme, pokud kontrolujeme mobil partnerovi

rodina

FOTOGALERIE
Kontrolujete partnerovi telefon? Toto jsou příčiny, foto: Mario Götze a Ann-Kathrin Bromma
Zdroj: Profimedia
Logo Diva.sk
alena Oravská
17
Děláte to i vy? Podlehnete pokušení, když vidíte partnerů mobil bez dozoru, nebo vzájemnou důvěru považujete za gro celého vztahu? Pozor, abyste to neoľutovali.

Nahlížet partnerovi do mobilu?
Ruku na srdce. Každá z nás se alespoň jednou v životě pokusila dostat do mužova telefonu, i když se za to asi veřejně nepřiznáme. Důvodů, proč to děláme je podle odborníků hned několik.

  • Mobil kontrolujeme tehdy, když máme podezření, že tam něco najdeme, neboť partner se začne chovat jinak, nevěnuje se nám, nebo najednou flirtuje s jinými ženami.
  • Můžeme mít podezřívaví povahu a chceme mít vše pod kontrolou a musíme o všem vědět.
  • Když už jsme přesvědčeny, že ho chceme opustit a začít nový život a chceme získat ledajaký důkaz a víme, že v mobilu ten důkaz i najdeme.

Je mi věrný?
Při běžném partnerském životě, problémech v práci a péči o rodinu by vám ani napadlo, že partnery mobil může něco skrývat. Proč jste se právě teď rozhodli tajně ho prešmírovať? Zřejmě jste si všimli, že se zpráva jinak, nosí ho s sebou všude nebo odejde, když telefonuje.

To ještě opravdu nemusí nic znamenat, ale vy si už vyvozujete závěry, srovnatelné s příběhy špičkových hollywoodských scénáristů, tak se pusťte do pátrací akce. „Co hledáme v mobilu? No nevěru. Až 99% procent lidí hledá v mobilu potvrzení, že partner někoho má, nebo někde chodí, „vysvětlila psychiatrička a sexuoložka Danica Caisová.

Chci to?
Opravdu si nejdříve velmi dobře promyslete, co se chystáte udělat a jaké důsledky to může mít. „Když už riskuji ztrátu klidu ve své duši, tak bych si ještě před tím, než vezmu partnerů mobil do ruky měla uvědomit, co chci udělat, jak se získanou informací naložím, budu hledat další důkazy, nebo to budu tolerovat?

Je důležité zvážit si, v jakém stádiu se náš vztah nachází, zda chci o něj bojovat, nebo mi za to už nestojí. Když si nejsem jistá, co udělám, tak raději s prohlížením mobilu ještě počkám, „doporučuje odbornice na vztahy.

FOTOGALERIE
Podezřívat ho? Chcete něco najít? Na šok a zlomené srdce se nedá připravit … foto: Caro Dauria a Marc Goehring
Zdroj: Profimedia
Připravit na ten šok nelze
Pokud navzdory všemu jdete do akce a už z jakéhokoliv podezření se do partnerova mobilu dostanete, zaručeně zažijete šok, ačkoli si v koutku duše myslíte, že ne.

Podle sexuoložky se na to připravit nedá. „Téměř 90% lidí lituje, že to udělali, považují to za chybu a tvrdí, že si mohli odpustit všechno to trápení, které následovalo,“ vysvětlila.

zlomené srdce
Pokud patříte mezi ty šťastné, tak v mobilu opravdu nenajdete nic a váš muž má oči jen pro vás, ale jsou zde i ty horší případy. Nejhorší je vypořádat se s fakty, které partnery mobil ukrýval a vy je nyní máte rovnou před očima.

„Hledali jste pocit jistoty, že je vše v pořádku a vám se to pouze zdálo, ale ten pocit jistoty jste zřejmě nenašli. Namísto toho jste objevili důkazy, které vám zlomili srdce, „říká ze zkušeností sexuoložka.

Řeknu pravdu?
No a nyní tu máme další dilema. Přiznat se, nebo nepřiznat se, že jste do jeho mobilu nahlédli? „To nikdo nevydrží, protože to je taková bomba informace, že s tím lidé nevědí pracovat a tajemství udrží maximálně 24 hodin,“ říká Caisová. Tak asi vám v závěru nezbývá pouze jít s kůží na trh.

„Ti, kteří hledají, se potřebují dozvědět pravdu, potřebují se s partnerem promluvit, tedy nakonec se s tím musí chlapovi přiznat, neboť nic jiného jim nezbývá, když ho chtějí konfrontovat s tím, co našli. No a připravte se také na to, že jakmile partnera konfrontuje, on bude chtít z toho uniknout a otočí to proti vám, že jste stíhačka, vymýšlíte si a křivě ho obviňujete, „doplnila.

Jak na to
Partnerský vztah by měl být založen na důvěře, porozumění, vzájemné komunikaci či tolerování. Podle psycholožky byste se sama do mužova telefonu vloupat neměli. „Určitě mobil nekontrolovat! Pokud již velmi chceme, poprosme ho, ať nám mobil ukáže sám. Bylo by jednodušší říci muži, že něco se mi nezdá, ukaž mi mobil, slyšela jsem, jak píšeš sms, jak chodíš tajně telefonovat.

Tak ukážeme, že mu důvěřujeme, ale případný problém chceme řešit otevřenou komunikací. A v závěru ani nám by se nelíbilo, kdyby nám muž tajně chodil do kabelky a kontroloval mobil, „uzavřela psychiatrička a sexuoložka Danica Caisová.

Kdy jde jen o neškodný flirt a kdy už o nevěru?

Další články autora

Jak poznat dobrý internetový obchod

Internetový obchod si v současné době může založit prakticky každý. Proto pokud nemáte dostatečný vzorek uživatelských...

Každý vůz vám může pomoci převézt kola celé rodiny

Cyklistika je u nás stále více oblíbeným sportem. Každoročně, od jara do podzimu, vyráží velké...

Cuketa ve stylu české kuchyně

Cuketa je zelenina původem ze slunné Itálie. Své pevné místo si však našla i v...

Ricinový olej na vlasy i pleť

Oleje všeobecně napomáhají pokožce a pleti, ulevují od pnutí a hydratují ji suchou a popraskanou...

Nejnovější články

Jak poznat dobrý internetový obchod

Internetový obchod si v současné době může založit prakticky každý. Proto pokud nemáte dostatečný vzorek uživatelských...

Každý vůz vám může pomoci převézt kola celé rodiny

Cyklistika je u nás stále více oblíbeným sportem. Každoročně, od jara do podzimu, vyráží velké...

Cuketa ve stylu české kuchyně

Cuketa je zelenina původem ze slunné Itálie. Své pevné místo si však našla i v...
- Reklama -PR článek