Vezmeš si mě? Řekla jsem NE, on plakal v autě … Proč se to stává? 6 důvodů neúspěšných žádostí o ruku i co nastává po tom!

rodina

FOTOGALERIE
Ne všechny žádosti o ruku skončí happendom, tak jako na foto první ty JLo s Alexem Rodriguezem, kdežto na druhé foto se Brooks Laich opravdu vydala
Zdroj: Profimedia
Logo Diva.sk
Lýdia Bělovic
5
Co se stane, když žena (nebo muž) řeknou NE na žádost o ruku? A proč se tak nejčastěji děje?

Průvodce odmítnutím žádosti o ruku
Jeden ze životních momentů, na které se mnozí těšíme – muži i ženy – je ten, když najdeme toho pravého nebo tu pravou. Když víme, že toto je ono – a často muži, ale stále častěji i ženy přistoupí k žádosti o ruku – akt zasnoubení.

V hlavách ho máme všichni jasný: muž si klekne na koleno, vytáhne prsten, pronese dojemnou řeč, žena zbytkem „ano“, oba pláčou a objímají se. Co se však stane, když žena (nebo muž) řeknou NE? A proč se tak nejčastěji děje?

Dvě univerzitní psycholožky (Lisa B. Hoplock a Dana Anthony Stinson) se rozhodli analyzovat 400 příběhů mužů a žen, kteří na stránce Reddit.com a Weddingbee.com popsali své příběhy o tomto životně důležitém momentě, tedy co se dělo, když se muž nebo žena zeptali to osudné „vezmeš si mě?“. Studie byla zveřejněna v Journal of Family Psychology.

Nešlo jen o pozitivní příběhy, ale i negativní, související s odmítnutím žádosti o ruku, popisovali emoce, situace, i co se dělo potom. Více než polovinu příběhů (o přijatých i odmítnutých žádostech o ruku) psali ženy – až 81%, ti, co o ruku žádali, byly většinou muži – až 94%.

Proto psycholožky analyzovali zejména charakteristiky odmítnutí mužů ženami. Kromě šesti hlavních charakteristik přidáváme i střípky ze zveřejněných příběhů. Zde je náš průvodce odmítnutím žádosti o ruku …

6 hlavních charakteristik odmítnutých žádostí o ruku:
1) Žádost o ruku byla přednesena na veřejnosti, tedy před svědky

Většina odmítnutých žádostí o ruku se odehrávala za přítomnosti svědků, na veřejnosti. Z akceptovaných žádostí o ruku byli cizí lidé přítomni pouze v 32% případů, z odmítnutých až v 45% případů.

Riziko, že muž bude odmítnut, bylo tedy o 1,73-krát vyšší, pokud si za svědky vzal i někoho jiného, ​​nebo žádal o ruku na veřejném místě. 45% žádostí ze 105 odmítnutých bylo tedy přednesených na veřejnosti ve srovnání s 32% ze 182 akceptovaných žádostí o ruku.

2) Dvojice o manželství předtím nediskutovala

U většiny akceptovaných nabídek k sňatku dvojice už o manželství předtím diskutovala – respektive o možnosti, že by se dvojice v budoucnu mohla „vzít“, vstoupit do manželského svazku. Z odmítnutých žádostí o ruku bylo 40% těch, ve kterých se partneři o manželství nemluvili.

FOTOGALERIE
Důvody, proč ženy odmítnou zásnuby
Zdroj: Profimedia
3) O ruku požádal ženu muž, s nímž předtím ani nerandila

10% z odmítnutých žádostí o ruku přišlo od mužů, kteří se ženou předtím nebyli na žádném rande, setkání. 6 z těchto žádostí udělali muži zcela cizím ženám, 12 žádostí přišlo ženě nečekaně od přítele. Akceptovány žádosti o ruku měli tedy za sebou vzájemné poznávání.

4) Dvojice měla za sebou krátký vztah

Pokud byla žádost o ruku akceptována, většina z nich měla za sebou vztah v trvání několika let – průměrně to bylo 4,2 roku. Většina zamítnutých žádostí měla za sebou průměrně 2,2 roku vztahu. Všimněte si, že zamítnutí přišlo kvůli dvojnásobně kratšímu trvání vztahu, což byl dostatečný důvod pro ženu říci „ne“.

Jinými důvody bylo, že se žena cítila moc mladá, nepřipravená, nechtěla to, co partner: „Věděla jsem, že chce děti, já jsem nechtěla. Tak jsem ho zachránila. „“ Byli jsme příliš mladí a navíc závislí od rodičů. Nedala jsem mu ošklivé „ne“, řekla jsem „ještě ne“. „Jiná žena se cítila nepřipravená, protože byla krátce po těžkém rozvodu.

5) Muž neměl prsten nebo si neklaněl na koleno

Žádost o ruku máme v představách zafixovanou – její součástí bývá Klečení na koleno a vytažení prstenu – a přestože bychom to od partnerů možná až tak striktně nevyžadovaly, pokud si tuto představu vyvoláte, ten prsten i koleno tam prostě vidíte. Je to konvenční, tradiční, jde o zavedenou představu. Některým ženám však stačilo její narušení, aby řekli odmítavé NE a vyjádřili zklamání.

„Někdo mu dokonce podal prsten jako na půjčku, aby ho nabodl na můj prst.“ (Žena, která žádost odmítla). Mnoho žen vyjadřovalo nadšení, pokud muži šli podle „scénáře“: „Klekl si, přesně jak to má být, na koleno, dal mi prsten na ruku a pak jsme se líbali v dešti.“

Pokud muž neměl připravený prsten, pravděpodobnost, že bude odmítnut, se zvýšila 8,5-krát, pokud si neklaněl na koleno, byla pravděpodobnost 4,7-krát vyšší. Naopak objevily se i ženy, které byly nadšené z „nenasledovania scénáře“: „Žádný prsten, žádné kľakanie na koleno, žádný plán, nikdo tam nebyl – skvělé! Perfektní žádost o ruku, perfektní my! „

6) Muž žádal ženu o ruku ve snaze zachránit vztah

Nejčastějšími důvody,

Další články autora

Jak poznat dobrý internetový obchod

Internetový obchod si v současné době může založit prakticky každý. Proto pokud nemáte dostatečný vzorek uživatelských...

Každý vůz vám může pomoci převézt kola celé rodiny

Cyklistika je u nás stále více oblíbeným sportem. Každoročně, od jara do podzimu, vyráží velké...

Cuketa ve stylu české kuchyně

Cuketa je zelenina původem ze slunné Itálie. Své pevné místo si však našla i v...

Ricinový olej na vlasy i pleť

Oleje všeobecně napomáhají pokožce a pleti, ulevují od pnutí a hydratují ji suchou a popraskanou...

Nejnovější články

Jak poznat dobrý internetový obchod

Internetový obchod si v současné době může založit prakticky každý. Proto pokud nemáte dostatečný vzorek uživatelských...

Každý vůz vám může pomoci převézt kola celé rodiny

Cyklistika je u nás stále více oblíbeným sportem. Každoročně, od jara do podzimu, vyráží velké...

Cuketa ve stylu české kuchyně

Cuketa je zelenina původem ze slunné Itálie. Své pevné místo si však našla i v...
- Reklama -PR článek